Chuck Norris radzi studentom Liberty University, aby dali prowadzić się Bogu.

Posted: 27 marca 2013 in Aktorzy

Chuck Norris znany z występowania w filmach o tematyce wojennej, ujawnił swoją drugą łagodniejszą stronę, kiedy wygłosił przemowę do studentów ostatniego roku na Uniwersytecie Liberty, czytając im fragmenty Pisma Świętego, dzieląc się swoim świadectwem wiary i namawiając ich do tego, aby dali prowadzić się Bogu w swoim życiu.

chuck norris speech

Chuck Norris przemawiający do studentów Liberty University w 2008 roku.

Gwiazdor kina przed wygłoszeniem swojej przemowy otrzymał honorowy stopień Doctor of Humanities od uczelni.

Norris, który w przeszłości był zaangażowany w pracę na rzecz fundacji Make-A-Wish, a także fundacji KickStart pomagającej dzieciom z tzw. grup ryzyka, którą sam utworzył powiedział, że to pierwszy raz, kiedy dzieli się swoim świadectwem wiary ze studentami.

„Musze wam powiedzieć, że nie zdarza mi się to zbyt często – właściwie nie zdarza mi się to w ogóle. Mam jednak nadzieję, ze w miarę upływu czasu, kiedy usłyszycie moje świadectwo, zobaczycie jak ważną częścią mojego życia jest Bóg”.

Norris opowiadał słuchaczom o pierwszych latach swojego życia w bardzo ubogiej rodzinie, a także o swoim ojcu i jego alkoholizmie.

Po ukończeniu studiów i dołączeniu do Air Force One, Norris przeszedł od nieśmiałego i niewysportowanego dziecka do mężczyzny posiadającego czarny pas w Tae Kwon Do, który uzyskał przebywając w Korei Południowej.

walker chuck norris

Chuck Norris jako Walker w popularnym serialu „Strażnik Teksasu”.

Po okresie w Korei Norris powrócił do stanów, gdzie został instruktorem sztuk walki, a także wziął udział w kilku turniejach, które wygrał. Na tym etapie życia amerykański gwiazdor zaczął również swoją karierę filmową, w której największym osiągnięciem była główna rola w serialu „Strażnik Teksasu”.

Po kilku latach kariery Norris zaczął jednak odczuwać, że czegoś mu brakuje w życiu.

„Zacząłem oddalać się od mojej wiary” Norris, który został ochrzczony w wieku 12 lat powiedział zebranym studentom. „Grałem w filmach i miałem sławę i pieniądze, ale byłem nieszczęśliwy i nie wiedziałem, co jest tego powodem”.

Tak było do czasu, kiedy Norris ożenił się z Geną. Pewnego dnia małżonka czytała mu Biblię na głos i to był moment, kiedy aktor poczuł, że jego wiara została ożywiona.

„To było tak jakby Duch Święty uderzył mnie i powiedział, ‘Już czas na powrót do domu Chuck,’. To był moment, od którego przestałem być letni i zacząłem być gorący. Staram się tą postawę utrzymywać do dnia dzisiejszego”.

Po przeczytaniu wersu nr 19 z Księgi Przysłów, Norris powiedział słuchaczom, aby pozwolili prowadzić się Panu w swoim życiu.

„Pan kierował moimi krokami przez ostatnie 10 lat i mam nadzieję, że i wy także dacie się Mu prowadzić, bo jeśli tak będzie, to nie zabłądzicie nigdzie po drodze – obiecuję wam”.

Na początku ceremonii, Kanclerz i Prezydent Liberty University Jerry Falwell Jr. nazwał Norrisa „wzorem do naśladowania dla młodych ludzi, których obecnie tak nie wielu jest w przemyśle rozrywkowym”.

Przez ostatnie lata aktor był otwartym chrześcijaninem. Jest autorem kilku chrześcijańskich książek, w których zachęca do lektury Biblii oraz nawrócenia do Chrystusa oraz członkiem Narodowej Rady ds. Biblijnego Programu Nauczania w Szkołach Publicznych – organizacji promującej nauczanie Biblii w szkołach. Otwarcie sprzeciwia się „promowaniu homoseksualizmu w szkolnych programach nauczania”, prawnej legalizacji związków homoseksualnych oraz aborcji. Od 2006 jest felietonistą chrześcijańskiego serwisu WorldNetDaily.

http://www.christianpost.com/news/chuck-norris-tells-liberty-univ-grads-to-let-god-direct-steps-32369/

Komentarze
 1. mateuszw pisze:

  Księga Przysłów ma rozdziały i wersety, a nie tylko wersety. Wnioskując z kontekstu, chodzi prawdopodobnie o fragment 4:19: Droga bezbożnych jest jak ciemna noc; nie wiedzą na czym mogą się potknąć.

 2. Paweł pisze:

  Jest błąd w zamieszczonym na stronie fragmencie Łukasz 12:40.

 3. @Paweł
  Dzięki, poprawione. Kopiowałem z biblii online i juz tam z tego co teraz widze jest błąd.

  @mateuszw
  Chodzi chyba poprostu ogólnie o rozdział 19 Księgi Przysłów lub jakiś niesprecyzowany wers rozdziału 19, który nie był wyszczególniony w artykule po angielsku z którego tłumaczyłem.

 4. ksiądz pisze:

  Tylko nie wiem dlaczego Norris występował w reklamie banku zachodniego

 5. Andrew pisze:

  On czytal z Przypowiesci Salomona 19:21 -Wiele zamyslow jest w sercu czlowieka,lecz dzieje sie wola Pana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s