Paul Walker („Szybcy i wściekli”) o ateizmie.

Posted: 4 kwietnia 2013 in Aktorzy

Paul William Walker IV (ur. 12 września 1973 roku w Glendale w Kalifornii, USA, zm. 30 listopada 2013 roku w Santa Clarita w Kalifornii, USA) – amerykański aktor i producent filmowy oraz telewizyjny, były model.

paul-walker-075-01Przyszedł na świat jako najstarsze z czworga dzieci emerytowanego krawca i fotografa Paula Williama Walkera III oraz modelki Cheryl Crabtree. Wychowywał się w mormońskiej rodzinie członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Miał dwóch młodszych braci – Caleba i Cody’ego, a także młodszą siostrę Ashlie. Jego dziadek ze strony ojca – William „Irlandczyk” Walker był zawodowym bokserem, brał udział w wyścigach samochodowych Forda; podczas II wojny światowej przeżył atak na Pearl Harbor i dowodził batalionem, który wkraczał do Włoch pod dowództwem generała Pattona.

Miłość jaką  Paul Walker darzy otaczającą naturę, dała aktorowi silną wiarę w Boga.

Paul, który otwarcie przyznaje się do swojego chrześcijaństwa jest zdumiony, że ktokolwiek jest w stanie nie wierzyć w Boga, kiedy dowód na boskość otaczającego nas świata jest tak łatwo zauważalny.

„Ludzie, których najbardziej nie rozumiem to ateiści. Często uprawiam surfing i snowboarding, co daje mi częsty kontakt z naturą. Patrzę wtedy na wszystko i się zastanawiam, ‚Jak to możliwe, że ktoś mógłby nie wierzyc w istnienie Boga? Czy to wszystko mogło powstać przez przypadek’ To wszystko jest niepojęte dla mnie.”

Walker mówi, „Jestem obecnie chrześcijaninem. Rzeczy, które w przeszłości doprowadzały mnie do szaleństwa w miarę dorastania to to, jak ludzie za wszelką cenę starali się wyszukiwać i wytykać błędy innych religii”.

Aktor jest obecnie znany min. z zagrania w takich filmach jak „Szybcy i wścieki”, „Sztandar chwały” Clinta Eastwooda czy „Błękitna głębia” gdzie zagrał razem ze znana aktorką młodego pokolenia Jessicą Alba. Na samym początku swojej kariery Walker zagrał w serialu „Dotyk Anioła”. Rola ta nie była w żaden sposób zaskoczeniem dla członków rodziny Paula, gdyż rodzice aktora byli Mormonami, a sam Walker uczęszczał przez wiele lat do szkół chrześcijańskich. Aktor obecnie nie jest jednak Mormonem. Sam określa siebie jako chrześcijanin bez przynależności do żadnego konkretnego kościoła.

http://www.contactmusic.com/news-article/paul-walker.s-natural-religion

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s