Peter Steele.

Posted: 4 lipca 2013 in Muzycy
Tagi:

Peter Steele Ratajczyk to z pochodzenia Polak ( ze strony ojca ) znany muzyk/kompozytor/gitarzysta/wokalista/autor tekstów rockowo – metalowej grupy Type O Negative.  Urodził się w pobożnej rodzinie, chodził do katolickich szkół. Jednak odszedł od wiary i Kościoła i przez wiele lat żył daleko od Boga, a w jego tekstach pojawiały się bluźnierstwa i satanistyczne wezwania.  

peter_steele_wallpaper_by_illegalpoet-d4ai9ai

Po śmierci matki, która całe życie modliła się na różańcu o jego nawrócenie, po pobycie w więzieniu, na odwyku i szpitalu psychiatrycznym dokonała się w Peterze wielka przemiana. Po 30 latach przystąpił do spowiedzi, zaczął chodzić na msze św i czytać Pismo Święte. Jak podkreślił w jednym wywiadzie, gdy jest u siebie na Brooklinie to codziennie chodzi do kościoła i znajduje tam prawdziwe ukojenie.  Najnowsza płyta to jego hołd dla Pana Boga i wyznanie grzechów. Jest zagorzałym antyaborcjonistą, o czym śpiewa na albumie Dead Again. Muzyk jednak wciąż się zmaga ze swoimi słabościami – alkoholem i narkotykami. W jednym z ostatnich wywiadów oznajmia, że od kilku miesięcy nie pije ani nie bierze narkotyków z czego bardzo się cieszy. Uważa, że Bóg ma dla niego swój plan i wszyscy mamy jakiś ważny cel wyznaczony nam przez Boga, który musimy odnaleźć i realizować w swoim życiu. Peter jest samotnym człowiekiem, jego rodzice nie żyją, a on sam nie założył nigdy rodziny. Ma jednak wiernych fanów swojego talentu, którzy wspierają go duchowo i modlitewnie.

Podkreśla także moc modlitwy w swoim życiu..  O dziwo mówi, że w modlitwie prosi o cierpienie, aby Bóg zesłał mu więcej cierpienia.. Gdyż woli cierpieć w tym życiu na ziemi, niż w czyśćcu.  Jest to bardzo ważna sprawa, wiele objawień potwierdza, że gdyby ludzie wiedzieli jakie są cierpienia w czyśćcu to woleli by cierpieć na ziemi znacznie więcej i prosiliby o te cierpienia. Peter najwyraźniej zna tą prawdę i dzieli się nią z nami.

Wykonuje także pobożne czyny w intencji dusz czyśćcowych o czym mówi w starszym wywiadzie. Podkreśla, że sposobów pomocy duszom czyśćcowym nauczyła go matka.

„My mother always told me if I really didn’t want to do something, if I was really tired, but if I had helped someone and I really went out of my way for them but I asked nothing for it, that I should donate my energy to the souls in purgatory—meaning that to give my goodness to those who are trapped. This is purgatory/limbo. This is a very Catholic thing that very few people really understand.”

My wierzący katolicy możemy brać przykład z tego nawróconego muzyka – naszego brata Petera, uczyć się od niego jak nie trafić do czyśćca i jak pomagać duszom tam przebywającym.

W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 81. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

Peter Steele zmarł wczesnym rankiem 14 kwietnia 2010. Przez wytwórnie SPV zostało opublikowane oświadczenie potwierdzające śmierć Steele’a. Na stronie oficjalnej zespołu również opublikowano oświadczenie, zawierające wypowiedź każdego członka zespołu.

http://www.goldenline.pl/forum/1277608/nawrocony-muzyk-mowi-o-duszach-czysccowych/

Komentarze
  1. Piotrmaly pisze:

    Przecież on nie żyje on 2010r to jak można w artykule z 2013 napisać …W ostatnim wywiadzie sprzed kilku dni oznajmia…

  2. Dzięki, masz rację. Artykuł jednak nie powstał w 2013 roku tylko został opublikowany, czytaj wklejony z innej strony. Zdanie jednak trochę zmieniłem, żeby logiczniej brzmiało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s