Nicko McBrain – perkusista Iron Maiden – o swoim nawróceniu.

Posted: 10 lipca 2013 in Muzycy
Tagi: ,

Wiele osób było zaskoczonych niedawną informacją o wspólnych nagraniach Dana Spitza, niegdyś gitarzysty Anthrax, i Nicko McBraina, perkusisty Iron Maiden. Zdziwienie wynikało przede wszystkim z faktu, że Dan przeżył nawrócenie religijne i obecnie niezbyt ciepło wypowiada się na temat swojej thrasmetalowej przeszłości. Okazało się jednak, że Nicko również nawrócił się – w czym wielka zasługa jego żony Rebeki – i dołączył się do kościoła Spanish River Church na Florydzie.

nico perkusista

Nicko McBrain.

„Siedziałem w kościele i myślałem – Nie piłem poprzedniej nocy. Dlaczego nie mogę bez tego wytrzymać?. Potem zacząłem studiować Biblię i miłość Jezusa zaczęła spływać do mojego serca” – opowiada Nicko o początkach swego nawrócenia amerykańskiemu serwisowi religijnemu Cross Rhythms.

„Nie wiem, gdzie byłbym teraz, gdyby nie kościół i Bóg. Wiem, że chcę poświęcić swoje życie dla Boga” – deklaruje perkusista Iron Maiden.

Perkusista często rozmawia z innymi muzykami Iron Maiden o swojej wierze.

„Staram się przekonać tych facetów w moim zespole, by stali się chrześcijanami”, tak McBrain powiedział serwisowi canada.com w 2009 roku. „Jestem z nimi po to, by prowadzić ich po mojej drodze, by wiedzieli, jaki plan Boży jest w Biblii. To do nich też jest skierowane. Niech uwierzą, bo czeka ich wieczne szczęście. Mówię do chłopaków, popatrz, w moim przekonaniu, w tej chwili, po dołączeniu do Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, będę miał z tobą życie wieczne w niebie! „

Tony Cummings, redaktor Cross Rhythms, tak skomentował nawrócenie Nicko: „Przemiana Nicko to cudowna informacja i trochę ironia losu. Przecież w latach 80. i 90. w wielu publikacjach religijnych zespoły takie jak Iron Maiden, Anthrax czy Megadeth, były określane jako satanistyczne. Teraz zaś Nicko McBrain, Dan Spitz z Anthrax i Dave Ellefson z Megadeth są chrześcijanami”.

Mało kto wie, że połowica 48-letniego Nicko McBraina, Rebecca, ma swój zespół – The Rebecca McBrain Band, wykonujący rzecz jasna muzykę rockową z religijnymi tekstami. Grupa wydała ostatnio płytę z ośmioma utworami, która na razie jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Nicko i Rebbeca McBrain mieszkają na stałe w Boca Raton, na Florydzie, wraz z synem Justinem. Oboje regularnie uczestniczą w nabożeństwach w Spanish River Church i grają w zespole działającym przy kościele.

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news/nawrocony-nicko-mcbrain,269077,44

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s