Weslej Sneijder – gracz Galatasaray Stambuł.

Posted: 19 lipca 2013 in SPORTOWCY
Tagi: ,

Sneijder należy do tzw. „złotej generacji” Ajaksu Amsterdam, zawodników urodzonych po 1980, do której oprócz niego zaliczają się m.in. Johnny Heitinga, Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Nigel de Jong i Rafael van der Vaart. Z Interem Mediolan zdobył Ligę Mistrzów, a z reprezentacją Holandii srebro na mundialu w RPA. Obecnie występuje w Galatasaray Stambuł.

sneijder5

Wesley Sneijder.

Na mundialu w RPA 2010 grało wielu piłkarzy, którzy otwarcie przyznają się do swojej wiary. Jednym z nich jest właśnie Holender Wesley Sneijder, o którym szeroko rozpisywały się wówczas media. Jeszcze niedawno nosił przydomek „Whiskey”, podczas Euro 2008 pełnił rolę didżeja w reprezentacyjnym autokarze, będąc duszą towarzystwa.

Jednak ostatnio, pod wpływem narzeczonej Yolanthe, przeżył swoje nawrócenie. W Mediolanie, gdzie grał w miejscowym Interze, chodził ze swoją ukochaną kilka razy w tygodniu  na Mszę świętą, a wieczorem znajduje czas na różaniec. Niedawno przyjął też chrzest, a z klubowym kapelanem wymienia SMS-y. Modli się też przed wyjazdem na mecz i – już krócej – w szatni, tuż przed wyjściem na boisko.

Jak mówi sam o sobie:

„Zawsze wierzyłem, ale nie byłem katolikiem. Nie byłem wychowywany religijnie, ale spotkałem dziewczynę, która była. Miała chrzest, komunię, bierzmowanie. Też chciałem się w jej wierze zanurzyć i dużo o tym rozmawialiśmy (…).Każdy może mieć swoje zdanie, ale mnie jest w nowym życiu dużo łatwiej„.

W 2010 roku Wesley Sneijder przyjął chrzest w wierze katolickiej. Warto także dodać, że poza narzeczoną duży wpływ na zbliżenie się Holendra do Boga miał Argentyńczyk Javier Zanetti – kapitan Interu Mediolan.

http://sportowewadowice.pl/2012/06/sportowcy-ktorzy-nie-wstydza-sie-wiary-w-jezusa-czesc-ii/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s