Kamil Stoch: „Bóg pomaga nam w każdej sytuacji, nawet wtedy kiedy myślimy, że nie.”

Posted: 18 sierpnia 2013 in SPORTOWCY

Skoczek narciarski Kamil Stoch oraz była mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk promowali „Ewangelię dla sportowca i kibica”, wydaną przez Edycję Świętego Pawła księży paulistów. Promocja książki, opublikowanej z okazji EURO 2012 i olimpiady w Londynie, odbyła się 29 maja w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki.

052792_net14210134_4

Dyrektor wydawnictwa, ks. Tomasz Lubaś SSP poinformował, że książka zawiera tekst Nowego Testamentu z komentarzami, modlitewnik oraz świadectwa takich wybitnych sportowców, jak: Marcin Gortat, Adam Kszczot, Leszek Blanik, Marcin Dołęga, Jerzy Dudek, Tomasz Wałdoch czy Mariusz Wlazły.

Kamil Stoch wyznał, że ma za co być wdzięczny Bogu, co odczuwa zwłaszcza doznając „wspaniałości lotu”. Jego zdaniem skoczkowie narciarscy, uprawiający bardzo niebezpieczny sport, „żyją w z zgodzie z Panem Bogiem”.

„Bóg pomaga nam w każdej sytuacji, nawet wtedy kiedy myślimy, że nie. Przed każdymi zawodami modlę się o bezpieczne lądowanie dla mnie i rywali” – powiedział mistrz Polski.

Jak wspomniał, podczas wizyty Jana Pawła II w Zakopanem usłyszał słowa „nie wstydźmy się naszego krzyża”.

„Początkowo ich nie rozumiałem. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem znaczenie tych słów” – powiedział na prezentacji publikacji „Ewangelia dla sportowca i kibica” w Muzeum Sportu i Turystyki pięciokrotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata w minionym sezonie.

Odnosząc się do powiedzenia: „Jak trwoga, to do Boga”, Kamil Stoch zażartował: „Słyszałem plotkę, że odkąd zacząłem wygrywać, Austriacy załatwili sobie kapelana”.

Sportowców pytano jak uchronić się przed gwiazdorstwem i pokusą pychy. Skoczek mówił, że bardzo ważną rzeczą jest to, jakimi ludźmi sportowiec się otacza.

„Powtarzam moim najbliższym: jeżeli zobaczycie u mnie oznaki wody sodowej, powiedzcie mi o tym”.

Kamil Stoch 9 lutego 2014 roku został złotym medalistą olimpijskim w zawodach rozgrywanych w rosyjskim Sochi. Parę dni później powtórzył osiągnięcie przechodząc w ten sposób do historii jako trzeci skoczek, któremu udało się zdobyć dwa indywidualne złote medale olimpijskie na jednych Igrzyskach.

http://ekai.pl/diecezje/warszawska/x55166/warszawa-gwiazdy-sportu-promowaly-ewangelie-dla-sportowca-i-kibica/?print=1 http://www.zabno.diecezja.tarnow.pl/index.php/8-nowoci/newsy/2157-swiadectwa-wiary-znanych-sportowcow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s