Gwiazda reprezentacji Polski w piłce ręcznej o swojej wierze – Sławomir Szmal.

Posted: 27 sierpnia 2013 in SPORTOWCY
Tagi:

Sławomir Szmal – polski piłkarz ręczny, grający na pozycji bramkarza, reprezentant Polski (od października 2008 kapitan drużyny narodowej), uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008), wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009. Od sezonu 2011 zawodnik Vive Targi Kielce. Najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009.

szmal

Sławomir Szmal podczas meczu reprezentacji Polski.

Nazywam się Sławomir Szmal. Chcę wam napisać kilka słów o sobie i mojej rodzinie,  jak wiara w Pana Boga towarzyszy mi w mojej karierze sportowej i życiu rodziny. Wychowałem się w małym miasteczku Zawadzkim w wielodzietnej rodzinie. Była nas czwórka i oczywiście kochani rodzice. To oni wychowali nas w wierze katolickiej. Dlatego słowo rodzina tak wiele dla mnie znaczy. Sport interesował mnie od najmłodszych lat, po pewnym czasie stał się moim zawodem, sposobem na życie. Nie było by to możliwe, gdyby nie moja żona Aneta, która niejednokrotnie w trudnych momentach wspierała mnie podczas mojej kariery. Dała mi najpiękniejszy dar, naszego synka Filipa, którego staramy się wychowywać w wierze katolickiej. Podczas mojej kariery sportowej poznałem wiele osób, kolegów i przyjaciół. Byli też tacy, na których się zawiodłem. 
Poznałem ludzi, którzy pomogli mi stać się jeszcze lepszym człowiekiem, mężem i ojcem. Nie wiem czy mogę ich wymienić, ale myślę, że się nie obrażą, jeśli to zrobię. Jestem dumny, że poznałem Księdza Edwarda Plenia, któremu dziękuję za jego kazania i przyjaźń; Piotra Wyszomirskiego, któremu dziękuję za jego codzienne świadectwo wiary do Pana Boga. Można by wymieniać wiele osób, których czyny i słowa były i są dla mnie przykładem i dają motywacje w życiu.

I ZA TO WSZYSTKO DZIĘKUJE PANU BOGU.

http://www.sport.episkopat.pl/dokumenty/?type=swiadectwo&id=132

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s