Radamel Falcao – jeden z najdroższych piłkarzy w historii.

Posted: 27 września 2013 in SPORTOWCY
Tagi:

Radamel Falcao García Zárate (ur. 10 lutego 1986 w Santa Marta, Magdalena) – kolumbijski piłkarz grający na pozycji napastnika w AS Monaco. Już jako dziecko występował w młodzieżowych sekcjach reprezentacji Kolumbii, następnie w reprezentacji U-20, a obecnie gra w pierwszej drużynie. Jest jednym z najdroższych piłkarzy w historii (AS Monaco zapłaciło za niego 60mln euro). Dwa razy wygrał Ligę Europy (raz w barwach FC Porto, a raz jako gracz Athletico Madryt).

falcao

„With Jesus you will never be alone”.

W jego życiu wiara w Boga to najważniejsza rzecz, o czym nie boi się mówić i demonstrować.

– Po wygraniu Ligi Europy wszedłem do pokoju hotelowego, uklęknąłem i podziękowałem Bogu – wyznaje. – Staram się żyć zgodnie ze słowem Bożym, zamieniać je w czyn. Czytam biblię i modlę się, jestem pewien, że to pomaga mi na boisku i poza nim – dodaje.

Po strzeleniu bramki w finale Ligi Europy 2011 w barwach FC Porto Falcao odsłonił napis pod koszulką – With Jesus you will never be alone (Z Jezusem nigdy nie będziesz sam.) Rok później po zwycięstwie w finale tych samych rozgrywek już w barwach Atletico Madryt miał podkoszulek z napisem – Belive. And you will see the glory of god.
(Wierz, a zobaczysz chwałę Boga.) Swoją późniejszą żonę poznał w kościele w Buenos Aires, w czasach występów w River Plate. Według powtarzanej anegdoty już wtedy powiedział – >ona będzie moją żoną…<. Wybranka nazywa się Lorolei Dahiana Taron – jest Argentynką niemieckiego pochodzenia. Śpiewa i komponuje piosenki, zapewnia, że jej
utwory są zainspirowane miłością do męża. Są małżeństwem od 2007 roku.Radamel dodatkowo przewodniczy w młodzieżowych grupach katolickich „Locos Por Jesus” i „Atletas de Cristo.”

http://podbramkowo.blogspot.com/2013/06/radamel-falcao-czyli-el-tigre-tylko-dla.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s