Znany bokser – Manny Pacquiao – wyrzeka się zła i odnawia wiarę w Jezusa.

Posted: 12 października 2013 in SPORTOWCY
Tagi:

Kiedy sportowy świat myślał o walce Pacquiao vs. Mayweather, sam bokser skupiał się na odnowie swojej wiary i walce z grzechami. Bokser jest znanym obrońcą małżeństwa i przeciwnikiem aborcji. Po raz kolejny opowiedział w wywiadzie o swojej duchowej przemianie.

Manny-Pacquiao

Manny Pacquiao.

Znakomity bokser powiedział w wywiadzie dla ABS-CBN, że wyrzekł się swoich grzechów i zaczął mocniej studiować Pismo Święte. Na dodatek chce on więcej czasu spędzać ze swoją żoną i dziećmi. „Gdybym umarł w ostatnich dwóch latach to może nie poszedłbym od razu do piekła. Moja wiara w Niego jest stuprocentowa, ale jednak byłem w pewnym stopniu adwokatem diabła”- mówi i dodaje, że mimo wiary robił wiele złych rzeczy. Bokser opowiadał w wywiadzie o swoim nawróceniu, które przyszło po walce z Meksykaninem Juanem Manuelem. Pacquiao opowiada jak we śnie zobaczył jasne światło i usłyszał głos, który go zapytał: “dlaczego ode mnie odchodzisz?”. „Obudziłem się płacząc. Moja poduszka była mokra od łez”- opowiada.

Natychmiast sięgnął po Biblię i odkrył, że Bóg mówił w przeszłości do ludzi w snach. Według boksera zmiana w jego życiu nie miała miejsca dlatego, że on tak chciał, ale dlatego, że taka była wola Boga.

„Bycie chrześcijaninem oznacza akceptacje Chrystusa jako naszego zbawiciela i Boga”- mówi.

Filipiński bokser stara się przekładać swoją wiarę na działalność publiczną. Gdy Filipiny zdecydowały się zalegalizować rozwody i ułatwić aborcję z powodu biedy i „przeludnienia”, bokser stanowczo wsparł filipińskich biskupów katolickich.

„Prawo dotyczące reprodukcji nie jest odpowiedzią na biedę. Odpowiedzią jest zakończenie korupcji, ponieważ ona naprawdę niszczy ludzi i jest przyczyną ubóstwa” – powiedział bokser.

Na pytanie dlaczego jest przeciwnikiem aborcji, Manny przyznał ,że: „Nie mogę popierać tej propozycji, ponieważ jestem wierzący. Boję się Boga. Bóg jest moim szefem. Nie chcę być nieposłuszny Jego przykazaniom”. Mistrz dodał również ,że gdyby proponowana ustawa obowiązywała on nigdy by się nie urodził, ponieważ jego rodzice byli biedni i nie mieli pracy.

Manny Pacquiao jest aktualnym mistrzem świata WBO w wadze półśredniej oraz byłmy mistrz świata organizacji WBC w wadze muszej, IBF w wadze junior piórkowej, WBC w wadze junior lekkiej, WBC w wadze lekkiej oraz WBC w wadze junior średniej.

http://www.fronda.pl/a/znany-bokser-wyrzeka-sie-zla-i-odnawia-wiare-w-jezusa,17195.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s