Generał Lew Wallace – twórca Ben Hura.

Posted: 24 października 2013 in Pisarze
Tagi:

LewWallace

Generał Lew Wallace.

Lewis „Lew” Wallace (ur. 10 kwietnia 1827 w Brookville w Indianie, zm. 15 lutego 1905 w Crawfordsville w Indianie) –amerykański pisarz, wojskowy, prawnik i dyplomata, znany głównie jako autor powieści Ben Hur. Był jednym z 12 członków komisji wojskowej zajmującej się sprawą ośmiu konspiratorów zamieszanych w zabójstwo Prezydenta Lincolna.

Moc Chrystusa nie zna ograniczeń czasu czy przestrzeni. W naszym stuleciu wielu sceptyków zostało przekonanych o prawdziwości nauki Jezusa, podobnie jak ich pierwszowieczni poprzednicy. Jednym z nich był, Lew Wallace, słynny generał i geniusz literacki, przejawiający całkowitą obojętność wobec religii. Wszystko zmieniło się po spotkaniu Generała z Pułkownikiem Robertem Ingersollem – słynnym agnostykiem – w pociągu jadącym do Indianapolis. Rozmówca Lwa wypowiadał się wówczas krytycznie o religii zwłaszcza chrześcijaństwie popisując się przy tym ogromną wiedzą. Generał zdał wówczas sobie sprawę z tego, że chrześcijaństwo jest zbyt ważną sprawą, aby być wobec niego obojętnym. Postanowił coś z tym zrobić. Zbadać sprawę. Spędził wiele lat przesiadując po najlepszych amerykańskich i europejskich bibliotekach, szukając informacji, które pomogłyby mu ustalić moc podstaw na jakich opierało się chrześcijaństwo. Pisał właśnie jeden z rozdziałów książki, która miała przedstawić jego argumenty, gdy w pewnym momencie padł na kolana i zawołał do Jezusa:

„Mój Pan i mój Bóg.”

Zetknąwszy się z niezbitymi dowodami, nie mógł już dłużej zaprzeczać, że Jezus Chrystus był Synem Bożym. W późniejszym czasie napisał książkę, „Ben Hur”, jedną z najznamienitszych powieści dotyczących czasów Chrystusa, jakie kiedykolwiek powstały. Prezydent USA – Ulysses S. Grant, po przeczytaniu książki  napisał do Wallece’a, że jej lektura była tak wciągająca, że przeczytał ja „na raz”, co trwało podobno 30 godzin.

http://www.mati1977.alleluja.pl/tekst.php?numer=17273

http://christianheritagefellowship.com/ben-hur-the-conversion-of-gen-lew-wallace/

http://www.radiopielgrzym.pl/ben-hur-ksiazka-ktora-nie-powinna-byc-napisana.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s