Taribo West – były reprezentant Nigerii w piłce nożnej.

Posted: 19 listopada 2013 in SPORTOWCY
Tagi:

Taribo West – nigeryjski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy. Z reprezentacją Nigerii grał na Mundialu 1998 i 2002 oraz triumfował w Igrzyskach Olimpijskich w 1996. Ma za sobą bardzo udaną karierę piłkarską. Był zawodnikiem m.in. AJ Auxerre, Interu Mediolan czy A.C. Milan.

taribo-west_600Taribo West. Nigeryjczyk, przez wielu kibiców pamiętany dzięki ekscentrycznym fryzurom występował w swojej karierze w aż ośmiu różnych ligach, począwszy od Serie A, skończywszy na irańskiej ekstraklasie. Największy sukces, w postaci olimpijskiego medalu, osiągnął jednak z reprezentacją.

Pewnego dnia młodziutki i udzielający się w gangach w Lagos West zaznał boskiej interwencji, która wyrwała go ze snu. Razem z siostrą ukląkł na ziemi i zaczął się modlić. – Wszystkie szuflady w domu zaczęły się otwierać i zamykać. Myślałem, że to wiatr, ale nagle poczułem ciepło w całym ciele. Moja siostra powiedziała mi: „Taribo, zostaniesz pastorem” – wspominał po latach na łamach brytyjskiego „Guardiana”.

West uwierzył, że musi walczyć z zachodnioeuropejskim stylem życia i ma misję do wykonania. Pracę misjonarza rozpoczął od pomocy biednym uchodźcom z Afryki, którzy nie potrafili odnaleźć się we Włoszech. Potem ufundował kościół o nazwie „Schronisko przed burzą”, w którym został pastorem.

Nawet, gdy występował w angielskim Derby County, to i tak w niedzielę wsiadał w samolot i odwiedzał światową stolicę mody, by głosić słowo Boże zebranym w jego kościółku wiernym. Derby utrzymało się wówczas cudem w Premier League. – To nic innego, jak pomoc Boga – podsumował pastor West.

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/pilkarze-bogu-oddani/sgj9v

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s