Patrice Evra – lewy obrońca Manchesteru United.

Posted: 11 Maj 2014 in SPORTOWCY
Tagi:

Patrice_Evra_Euro_2012

Patrice Evra w barwach reprezentacji Francji na Euro 2012.

Patrice Latyr Evra (ur. 15 maja 1981 w Dakarze) – francuski piłkarz senegalskiego pochodzenia grający na pozycji lewego obrońcy w Manchesterze United i reprezentacji Francji. Uznawany za jednego z najlepszych lewych obrońców świata. Zanim trafił do klubu z Manchesteru robił furorę w barwach francuskiego A.S Monaco z którym dotarł, aż do Finału Ligi Mistrzów, w którym francuzi musieli uznać wyższość F.C. Porto prowadzonych wówczas przez Jose Mourinho.

Na niniejszej stronie zostało przedstawioych już wielu piłkarzy, dla których wiara jest ważnym elementem życia. Kolejnego przykładu pobożnego piłkarza niedaleko trzeba szukać. Wystarczy, że zerkniemy do składu Manchesteru United. Partice Evra – bo o nim mowa – również jest gorliwym katolikiem. Podczas pierwszego dnia w Manchesterze zawodnik zapytał swojego nowego kolegę Gary’ego Neville’a, gdzie znajduje się najbliższy kościół. Po krótkim namyśle kapitan „Czerwonych Diabłów” zdziwiony i lekko podenerwowany (gdyż pomyślał, że mogło się coś stać) wskazał miejsce najbliższej świątyni. Jak się później okazało, Evra chciał po prostu podziękować Bogu za to, że może grać w czerwonej koszulce z diabełkiem na piersi i trenować w tak niesamowitym klubie, jakim jest Manchester United. Zresztą sam o sobie mówi, że jest „Pobłogosławiony przez Boga”.

Evra jest żonaty z Sandrą, którą poznał w czasach szkolnych, z którą ma syna Lenny’ego. Piłkarz ma 24 rodzeństwa, z których dwójka już nie żyje.

http://redlog.pl/2008/03/25/i-belong-to-jesus/

Możliwość komentowania jest wyłączona.