Bono – lider U2.

Posted: 19 czerwca 2014 in Muzycy

Bono, właśc. Paul David Hewson, KBE – irlandzki muzyk, filantrop, lider grupy rockowej U2. Bono jest głównym tekściarzem zespołu i autorem słów do prawie wszystkich piosenek grupy. Jego poetyckie teksty mają często religijny wydźwięk ale poruszają także problemy społeczne oraz polityczne.

Bono - U2.

Bono – U2.

W sieci krąży wideo z wypowiedzią lidera U2 na temat Jezusa.

Choć wywiad pochodzi jeszcze z ubiegłego roku, teraz zrobiło się o nim głośno w chrześcijańskich mediach.

Na nagraniu Bono jest pytany o to czy się modli i do kogo. Odpowiada, że zanosi modlitwy do Jezusa, by znać wolę Bożą.

Artysta wyjawia, że modlitwa i czytanie Pisma Świętego są  praktykowane w jego rodzinie, choć nieregularnie. Czasem uczęszcza ona także do kościoła.

– Zwykle modlimy się za znajomych, ludzi, którzy z czymś się zmagają, na przykład z chorobą – wyjaśnia.

Według niego, kluczowym pytaniem dla chrześcijanina jest „kim był Chrystus?”.

Jego zdaniem, nie można Go określić wyłącznie jako wielkiego myśliciela czy filozofa.

– Tak naprawdę, On mówił, że jest Mesjaszem. Dlatego został ukrzyżowany. Został ukrzyżowany, ponieważ powiedział, że jest Synem Bożym. Więc, moim zdaniem, albo był Synem Bożym albo był szaleńcem – powiedział Bono i jednocześnie wykluczył tę drugą opcję.

– Trudno jest mi przyjąć, że miliony żyć ludzkich, połowa ziemi od dwóch tysięcy lat jest dotykana i inspirowana przez jakiegoś wariata. Po prostu w to nie wierzę – powiedział.

Wokalista wierzy, że Jezus przyszedł od Boga i fizycznie zmartwychwstał. Przyznał też, że „nie ma problemu” z wiarą w cuda, ponieważ żyje pośród nich i sam jest cudem.

Bono czyli Paul David Hewson jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Jego ojciec był katolikiem, matka – protestantką. Właśnie w kościelnych psalmach i hymnach gwiazdor U2 znalazł pierwsze inspiracje dla swojej twórczości.

Poniżej wspomniany wywiad z Bono.

http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka/item/1390-bono-odpowiedzial-na-pytania-o-jezusa-i-modlitwe.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.