Neymar – młoda gwiazda światowego futbolu.

Posted: 1 kwietnia 2016 in SPORTOWCY
Tagi:

Neymar da Silva Santos Júnior (ur. 5 lutego 1992 w Mogi das Cruzes) – brazylijski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Brazylii, piłkarz FC Barcelona. Swoją profesjonalną karierę zaczynał w Santosie. Od 2009 był podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny. Neymar w wieku 17 lat zadebiutował w meczu przeciwko Oeste 7 marca 2009 roku – Santos wygrał 2:1, kolejny mecz zagrał przeciwko Mogi Mirim tydzień później, podczas którego zdobył swoją pierwszą bramkę w pierwszej drużynie.

440615e4afb3499a8ebba390917c796d

Tuż po zakończeniu finałowego meczu Ligi Mistrzów, w którym Barcelona wygrała z Juventusem 3:1, strzelec trzeciego gola – Brazylijczyk Neymar – zawiązał na głowie opaskę z napisem „100 % Jesus” i przez kilkanaście minut celebrował triumf, dając jednocześnie świadectwo swojej wiary. Wielu kibiców zastanawiało się, czy to tylko pokazowy gest napastnika, który jako ostatni dotknął piłki w finałowej rozgrywce trafiając do bramki Juve i ustalając wynik spotkania.

Otóż Neymar od lat podkreśla swoje przywiązanie do wiary. Piłkarz urodził się w ewangelickiej rodzinie w miejscowości Sao Vincent i jako dziecko trenował w takiej właśnie opasce na głowie – z napisem „100 procent Jezus”. Wygrana w Champions League była spełnieniem jego dziecięcego marzenia – stąd decyzja o założeniu opaski. Do dzisiaj po strzeleniu każdego gola wykonuje charakterystyczny gest w stronę nieba. Jeszcze grając w Brazylii, Neymar przekazywał jedną dziesiąta swojej pensji na rzecz organizacji Athletes for Christ, która zajmuje się ewangelizacją Ameryki Południowej.

W trakcie zeszłorocznego mundialu rozgrywanego w Brazylii, w trakcie którego gospodarze dotarli do półfinału, Neymar z grupą kilku najbardziej wpływowych reprezentantów postanowili, że przed każdym meczem piłkarze, wśród których jest mniej więcej tyle samo katolików i ewangelików, będą się wspólnie modlić – podczas wcześniejszych mistrzostw świata robili to oddzielnie.

Zatem sobotnie zachowanie gwiazdora Barcelony nie było tylko gestem na pokaz, ale ma swoje uzasadnienie.

Podczas wczorajszej gali wręczenia Złotej Piłki FIFA doszło do skandalu. Organizacja w imię poprawności politycznej ocenzurowała napis „100% Jesus”, który znajdował się na opasce Neymara.

Prezentując sylwetkę nominowanego do nagrody brazylijczyka Neymara, pokazano film z ostatniego finału Ligi Mistrzów. Zamazano na nim napis: „100% Jesus”, który znajdował się na opasce Neymara. Piłkarz wielokrotnie przyznawał się do głębokiej wiary i dawał świadectwo przywiązania do Jezusa. Piłkarz w wywiadach wielokrotnie przyznawał, że w opasce z napisem 100% Jezus” trenował już w dzieciństwie.

FIFA usunęła napis „100% Jesus”, który umieszczony był na opasce Neymara, którą założył po zwycięskim 3:1 meczu z Juventusem w finale Ligi Mistrzów.

http://wpolityce.pl/sport/255218-neymar-po-finale-ligi-mistrzow-100-procent-jezus

ZOBZACZ TAKŻE–> http://wpolityce.pl/sport/277886-ich-tez-fifa-chcialaby-ocenzurowac-gwiazdy-swiatowego-futbolu-nie-wstydza-sie-swojej-wiary

Komentarze
  1. marcindebinski pisze:

    Dzięki za informację. Opowiem o tym dzieciom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s