Matthew McConaughey – Laureat nagrody Oscara 2014.

Posted: 15 sierpnia 2014 in Aktorzy

Matthew David McConaughey – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat nagrody Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film Witaj w klubie. Oprócz tego znany jest z takich filmów jak: Czas zabijania, Sahara czy serialu HBO Detektyw, który zbiera wyśmienite recenzje wśród krytyków, jak i telewidzów.

1-mcconaughey-oscar

Matthew McConaughey, po otrzymaniu Oscara w kategorii „najlepszy aktor” za wyżej wspomniany film „Witaj w klubie”, w pierwszej kolejności podziękował Bogu.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Bogu, którego podziwiam. W swojej łasce dał mi możliwości, które nie są ani moją ani innych zasługą.” – powiedział wzruszony aktor. Matthew McConaughey wyraził ponadto wdzięczność żonie, dzieciom, mamie i zmarłemu ojcu.

„Tato, nauczyłeś mnie co znaczy być mężczyzną. Mamo, która jesteś tu obecna, wpoiłaś we mnie i moich dwóch braci, szacunek do samych siebie. W zamian nauczyliśmy się bardziej respektować innych.”

Wypowiedź McConaughey’a zebrała duże poparcie na portalach społecznościowych. Była także pewnym zaskoczeniem, gdyż aktor do tej pory nie mówił zbyt wiele o swojej wierze. Rodzice Matthew byli metodystami i imię, które dali synowi zaczerpnęli z Biblii. Z tego powodu aktor nigdy nie skrócił go do po prostu „Matt”. Niektórzy chrześcijanie zarzucają aktorowi, że gra w filmach promujących mało chrześcijańskie wartości. Nie zmienia to jednak faktu, że przyznawanie się do Boga w takim środowisku jak Hollywood, kiedy miliony ludzi ogląda ceremonię na żywo, wymaga zarówno odwagi jak i szczerości, nie często spotykanej u celebrytów na tym poziomie.

W 2012 roku po 6 latach związku poślubił brazylijską modelkę Camilę Alves (ur. 1982). Ma z nią troje dzieci.

http://www.chn24.pl/wiat/news/5212-matthew-mcconaughey-podzikowa-bogu-podczas-ceremonii-rozdania-oscarow.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.