Stephen Curry – najlepszy gracz sezonu zasadniczego NBA 2015.

Posted: 20 czerwca 2015 in SPORTOWCY
Tagi:

Wardell Stephen Curry II (ur. 14 marca 1988 w Akron, Ohio) – amerykański koszykarz grający w zespole NBA Golden State Warriors. Jest synem byłego zawodnika NBA, Della Curry’ego. Najlepszy gracz sezonu zasadniczego 2014/2015. Mistrz NBA 2015 po zwycięstwie w finale z ekipą Cleveland Cavaliers. Jego Golden State wygrało 4-2, choć po trzech meczach przegrywało 1-2.

Po meczu finałowym Curry uznany za najlepszego zawodnika sezonu zasadniczego stwierdził:

„Jestem bardzo szczęśliwy. Bóg jest dla nas dobry że dał nam taką możliwość”.

Gracz jest znany ze swojego przywiązania do wiary. Gdy trafia za trzy punkty, często kieruje prawy palec do góry, by podkreślić swoją miłość i wiarę w Jezusa Chrystusa.

– Każdy mecz to okazja, by być na wielkiej scenie i byc świadkiem Chrystusa. Kiedy wchodzę na parkiet, ludzie powinni wiedzieć, kogo reprezentuję i w kogo wierzę – zaznacza.

Jego motto przed każdym meczem to werset z Listu do Filipian 4,13: „Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie”.

Stephen był wychowany w wierze już jako chłopiec. Rodzice zabierali go ze sobą do kościoła co niedzielę i środę. Pewnego dnia młodzieżowy pastor zachęcił go by podjął osobistą decyzję w sprawie wiary. Uczynił to. Od tamtej pory umacnia swoją relację z Bogiem.

– Jest wiele rzeczy, które musimy pokonać w tym życiu z Jezusem, przez Jego dzieło na krzyżu. On zapłacił za nas największą cenę. Jestem dumny, że jestem dzieckiem Bożym – powiedział.

Curry zdradził niedawno, że 10 członków zespołu Golden State Warriors uczęszcza na przedmeczowe nabożeństwa i wspólnie się modli. Z kolei były trener tej drużyny, Mark Jackson jest pastorem kościoła True Love Worship Center International w mieście Reseda w Kaliforni.

Poniżej 10 najlepszych akcji w tym sezonie w wykonaniu Stephena Curry’ego:

http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka/item/2569-zobacz-co-swiezo-upieczeni-mistrzowie-ligi-nba-powiedzieli-o-bogu.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.