Kevin Sorbo – główny bohater serialu „Herkules”.

Posted: 7 lipca 2014 in Aktorzy

Kevin David Sorbo (ur. 24 września 1958 roku w Mound w stanie Minnesota, USA) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy. Najbardziej znany z głównej roli w słynnym serialu „Herkules”. Wcielił się również w postać kapitana Dylana Hunta w serialu „Andromeda”.

her

Konserwatywne poglądy Kevina Sorbo nie są w Hollywood mile widziane…

Aktor twierdzi, że z powodu swojej nieliberalnej opinii na temat polityki i spraw społecznych znalazł się na hollywoodzkiej „czarnej liście”.

– Nie jestem imprezowiczem. Bo obu stronach sceny politycznej są ludzie, z którymi się nie zgadzam. Staram się stwierdzić, kto jest najlepszy. To samo w sobie wystarcza do umieszczenia mnie na czarnej liście w Hollywood – mówi Sorbo.

Aktor wyjawia, że w świecie gwiazd filmu w USA nie ma miejsca dla osób, które mają inne zdanie.

– Domagają się tolerancji, wolności słowa, ale jeśli całkowicie nie zgadzasz się z tym, co mówią, to mogą umieścić cię na czarnej liście. Mają taką władzę – tłumaczy.

Sorbo przyznaje, że natrafia często na ostry sprzeciw w związku ze swoją chrześcijańską wiarą.

– Jest odczuwalny negatywny stosunek do ludzi, którzy nie są liberalni. Nie mam wątpliwości, że zaszkodził mi w Hollywood fakt, że nie głosowałem na Obamę – twierdzi aktor.

Sorbo zagrał ostatnio ateistycznego profesora w filmie „God’s Not Dead” (Bóg nie umarł). Rzuca w nim wyzwanie jednemu ze swoich studentów, by udowodnił istnienie Boga.

– Nie jestem ateistą, więc granie ateisty było zabawne. Jesteśmy aktorami i ciekawie jest grać różne role. Ten film ma w sobie wspaniałe przesłanie. Uwielbiam grać w filmach o wierze, ale nie chcę, żeby to było głoszenie do chóru. Chór już mamy. To ludzie, którzy wierzą w Boga, w Jezusa. Takie filmy są raczej dla tych, którzy siedzą przy płocie, powiedzmy, do niezależnych wyborców – wyjaśnia.

Największą sławę do tej pory przyniosły mu role Herkulesa i kapitana statku kosmicznego Andromeda. Poniżej fragment filmu „God’s Not Dead”.

http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka/item/1387-poznajecie-tego-aktora-z-filmow-o-herkulesie-mowi-o-swojej-wierze-i-przesladowaniach-w-hollywood.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.